Edukacija, renginiai, muziejus

Vedame  edukacinius užsiėmimus  apie praktinį augalų naudojimą savo sklypuose Trakų ir Vilniaus rajonuose, biuruose, mokyklose, darželiuose, vasaros stovyklose, gamtoje ar kitoje jūsų pasirinktoje erdvėje. Temas  ruošiame, pritaikome  renginiui ir jo dalyviams.

2019 m. renginių kalendorius
Registracija  el. p.  rasa@zolynunamai.lt,  nurodant renginio pavadinimą, dalyvių vardus ir tel.
arba  per e-parduotuvę,  įdedant į  bendrą užsakymų krepšelį.

RENGINIO TEMA Detaliau Data Vieta, kaina,  registracija
Margučių dažymas gamtos dažais
Juodi, mėlyni, žali, raudoni, „ėsdinti“ ir „šiltinti“. Velykinių papuošalų gamybos  dirbtuvės. Keliaujanti dovanų mugė. Kovo 1-balandžio -19 d. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Laiką ir vietą reikia suderinti iš anksto. Kaina 12 €/asm. (įeina visos priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Balandžio 13, nuo 12 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€ vienam asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Balandžio 7 ir 14 d.

 

Balandžio 20 d.

 KITOS VIETOS IR DATOS
Kairėnuose, VU Botanikos sode, 14€/ asm. Regstracija rasa@zolynunamai.lt, nurodant datą.
Su pirtimi „Vabalynės“ turizmo sodyboje (Šalčininkų raj.). 12€/asm. plius pirties malkų mokestis.
Naudingų šaknų pažinimas ir degustacija Šaknų pažinimas, kasimas, ruošimas, auginimas, vartojimas. Balandžio 6 d. , nuo 12 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Daržininkystė  „žaliems“ Užsiėmimas skirtas tiems, kas labai nori,  bet visiškai neišmano kaip ruošti žemę, pasirinkti sėklas, sėti ir atskirti daržovės daigą nuo piktžolės. Supažindinimas su gamtinės žemdirbystės pagrindais. Balandžio 27 d., 10-17 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 20€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt. Pietūs suneštiniai.
 Maistas iš gamtos: nei sėti nei akėti. Pavasaris. Nustebsite kiek peržiemojusių augalų laukia jūsų lėkštės tiek darže tiek pievose, tiek miškuose. Pažinsime, rinksime, degustuosime, gaminsime. Balandžio 28 d. , nuo 12 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€ vienam asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atviros dienos Priimame norinčius aplankyti Praktiškai naudojamų augalų kolekciją, Žemdirbystės įrankių ekspoziciją ir nusipirkti gėrybių tiesiai iš lysvių. Gegužės 12 d. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).  Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Žoliavimo diena Pažintis su pievų naudingais augalais ir jų savybėmis. Augalų džiovinimas ir laikymo pamokymai. Birželio 16 d., nuo 11 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Mokyklų-darželių savaitė Šią sav. suderintu laiku, parinkdami tinkamiausią programą,  priimsime mokyklų ir darželių grupes į pažintinius-edukacinius užsiėmimus apie praktinį augalų ir žemdirbystės įrankių naudojimą. Birželio 3-16 d. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 5€/asm. Programos derinimas el. paštu rasa@zolynunamai.lt.
Gėlės maistui ir puošybai Po šio užsiėmimo būsite ne tik sotūs vaizdais ir skoniais bet ir pasiruošę visiems Kalėdinių ir kitų dovanų ruošimo iššūkiams.
Dviejų dalių užsiėmimas, galima dalyvauti vienoje dalyje.
Liepos 14 d., nuo 11 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 16€/asm. abi dalys, viena dalis – 10€. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atsargų ruošimo atradimai: nuo maisto iki švenčių Atskleisime visas per 6 atradimų metus įgytas žinias ir palaptis kaip neįprastai-paprastai pasiruošti pačių įvairiausių gamtos ir gamtinio daržo atsargų ir gėrybių.  Rugpjūčio 25 d., nuo 12 val.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 15€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Degustacijos  ir naujienų diena   Pakviesime į įvairiausių gėrybių degustacijos dieną. Pažindinsimės, žaisime,  gaminsime, skanausime.  Rugsėjo  mėn. 15 d. nuo 12 val.  Nemokamai, jei 2019 m. pirkote ar pirksite bent už 40€.  Kitiems – 12€.
„Paskutiniai pietūs‟ Kuo pasimaitinti darže ir gamtoje  kai jau,  atrodo,  viskas suvalgyta ar nušalnoję.  Nustebsime kartu radę daugybę valgomų gėrybių(laukinių  ir kultūrinių šaknų ir lapelių), kurias pasiruošime prie jaukios viryklės. O sušalusius  šildysime  „ant zeliko‟. Spalio 20 d., nuo 12 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Kalėdinių  papuošalų gamybos  dirbtuvės, dovanėlių mugė. Gaminame vainikus iš šieno, eglutės žaislus ir kabokšlius iš švendrų pūkų, pačių įvairiausių žiedų ir kitų gamtos gėrybių. Lapkričio 25-gruodžio 21 d. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Laiką ir vietą reikia suderinti iš anksto. Kaina 15 €/asm. (įeina visos priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Laukinių ir retų augalų naudojimas maisto gamyboje. Dviejų dienų edukacinė programa iki 15 asm. grupėms.
Programos metu supažindinama su  gyvais valgomais augalais bei kaip juos  ruošti, vartoti. Pumpurai, lapai, žiedai, šaknys.  Dalinamasi jų paruošimo, džiovinimo patirtimi. Išmokstama pažinti nuodingus bei higienos normose įvardintus nenaudotinus augalus. Perteikiamos istorinės augalų vartojimo žinios. Aptariami sezoniškumo ypatumai.
Programa derinama prie grupės poreikių.
Gegužės-rugsėjo mėn. 280 €,   jei grupėje iki 10 žmonių, kiekvienas papildomas dalyvis – 28 €.
Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Žinios už talką Kartu  darbuojamės ir šnekučiuojamės pačiomis įvairiausiomis jus dominančiomis temomis.  Yra galimybė nakvoti ar net vasaroti. Nuolat Laikas, darbai ir žinių temos suderinamos iš anksto. Talkinti galima sodyboje Vilniaus raj. arba sklype Trakų raj.
Šventė žolynų ritmu  Gimtadieniai ir kitos šventės su pasirinkta ar jums pritaikyta  „Žolynų namų“ edukacine programa. Nuolat 16€/asm. su degustacijomis. Programos derinimas:  rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.


 „Žolynų namai“ priima 5-15 asmenų grupes bei pavienius asmenis ir moko pažinti bei vartoti gamtos duotybes ( min. viešnagės trukmė 4 val.).

Rinkitės vietą:
Mūsų Trakų raj., Bakaloriškėse esančiame sklype pasitiks „laukinės sąlygos“:  maistą virsite ant laužo, jį paįvairinsite vietoje augančiomis žolėmis, prausitės ir indus plausite naudodami tam tinkamus augalus ir t.t. Galėsite prisirinkti visiškai švarioje aplinkoje tuo metu augančių gamtos duotybių. O jei pageidausite nakvoti, teks įsimesti palapinę…

Užsiėmimų metu mokomės pažinti augalus, valgomus – degustuojame, prisimename, kam juos vartodavo senoliai, kas iš jų ir kaip naudojama dabar, dalinamės praktiniais patarimais bei savo atradimais.

Likusį viešnagės laiką grupėms siūlome sugalvoti komandos formavimo programą ir jos sąlygas (kokių erdvių bei gamtinių priemonių tam reikės) aptarti su mumis.
Čia visą vasarą  gervės dovanoja savo giesmes, o esant giedram orui dirbtinių žiburių neužgožti žvaigždynai nakties dangų nušviečia visa savo didybe. Čia „įskausta“ galva nuo gryno oro. ŽN gaubia ežeras, mėgstamas vietinių žvejų, tad manantys, kad turės laiko žvejybai, gali įsimesti meškeres, o tų, kas norės prakaitą nuplauti ežere, jau laukia ten įbridęs lieptas…

Vilniaus rajone, netoli Eitminiškių esančioje sodyboje veši  pievos, senas sodas, raibuliuoja tvenkiniai ir klesti  prakiškai naudojamų  augalų kolekcija, vyksta edukaciniai renginiai.

SIŪLOME STOVYKLAVIMO AR NET ATOSTOGŲ VIETĄ  IR UŽ TALKĄ!

Rašykite rasa@zolynunamai.lt arba skambinkite tel. 8 652 84 648.