Edukacija, renginiai, muziejus

Vedame  edukacinius užsiėmimus  apie praktinį augalų naudojimą sodyboje, biuruose, mokyklose, darželiuose, vasaros stovyklose, gamtoje ar kitoje jūsų pasirinktoje erdvėje. Temas  ruošiame, pritaikome  renginiui ir jo dalyviams.

2020 m. renginių kalendorius
Registracija  el. p.  rasa@zolynunamai.lt,  nurodant renginio pavadinimą, dalyvių vardus ir tel.
arba  per e-parduotuvę,  įdedant į  bendrą užsakymų krepšelį.

RENGINIO TEMA Detaliau Data Vieta, kaina,  registracija
Margučių dažymas gamtos dažais
Juodi, mėlyni, žali, raudoni, „ėsdinti“ ir „šiltinti“. Velykinių papuošalų gamybos  dirbtuvės. Keliaujanti dovanų mugė. 2020 nevyks. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Laiką ir vietą reikia suderinti iš anksto. Kaina 12 €/asm. (įeina visos priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Kovo 28 d., nuo 11 val. Virtuali pamoka: https://www.facebook.com/events/2595132450758265/
Planuojama:
Balandžio 11 d, nuo 13 val.
  Su pirtimi „Vabalynės“ turizmo sodyboje (Šalčininkų raj.). 12€/asm. + pirties malkų mokestis. Registracija ir papildoma info tel. 8 687 91 499 (Ramunė).
Naudingų šaknų pažinimas ir degustacija Šaknų pažinimas, kasimas, ruošimas, auginimas, vartojimas. Laikas bus tikslinamas Virtuali pamoka
Daržininkystė  „žaliems“ Užsiėmimas skirtas tiems, kas labai nori,  bet visiškai neišmano kaip ruošti žemę, pasirinkti sėklas, sėti ir atskirti daržovės daigą nuo piktžolės. Supažindinimas su gamtinės žemdirbystės pagrindais. Planuojama, laikas gali keistis
Balandžio 18 d., 10-17 val.
Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm, šeimai – 20€. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt. Pietūs suneštiniai.
 Maistas iš gamtos: nei sėti nei akėti. Pavasaris. Nustebsite kiek peržiemojusių augalų laukia jūsų lėkštės tiek darže tiek pievose, tiek miškuose. Pažinsime, rinksime, degustuosime, gaminsime. Balandžio 19 d. , nuo 12 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€ vienam asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atviros dienos Priimame norinčius aplankyti praktiškai naudojamų augalų kolekciją,  pasimokyti praktinio augalų naudojimo ir nusipirkti gėrybių tiesiai iš lysvių. Gegužės mėn. 8 d, nuo 11 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).  Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.

Edukacija nemokama.

Žoliavimo diena Pažintis su pievų naudingais augalais ir jų savybėmis. Augalų džiovinimas ir laikymo pamokymai. Birželio 14 d., nuo 11 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
.
Gėlės maistui ir puošybai Po šio užsiėmimo būsite ne tik sotūs vaizdais ir skoniais bet ir pasiruošę visiems Kalėdinių ir kitų dovanų ruošimo iššūkiams.
Dviejų dalių užsiėmimas, galima dalyvauti vienoje dalyje.
Liepos 18 d., nuo 11 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 16€/asm. abi dalys, viena dalis – 10€. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atsargų ruošimo atradimai: nuo maisto iki švenčių Atskleisime visas per 6 atradimų metus įgytas žinias ir palaptis kaip neįprastai-paprastai pasiruošti pačių įvairiausių gamtos ir gamtinio daržo atsargų ir gėrybių.  Rugpjūčio 22 d., nuo 12 val.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Degustacijos  ir naujienų diena   Pakviesime į įvairiausių gėrybių degustacijos dieną. Pažindinsimės, žaisime,  gaminsime, skanausime.  Rugsėjo  mėn. 19 d. nuo 12 val.  Nemokamai, jei 2020 m. pirkote ar pirksite bent už 40€.  Kitiems – 12€.
„Paskutiniai pietūs‟ Kuo pasimaitinti darže ir gamtoje  kai jau,  atrodo,  viskas suvalgyta ar nušalnoję.  Nustebsime kartu radę daugybę valgomų gėrybių(laukinių  ir kultūrinių šaknų ir lapelių), kurias pasiruošime prie jaukios viryklės. O sušalusius  šildysime  „ant zeliko‟. Spalio 17 d., nuo 12 val. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Kalėdinių  papuošalų gamybos  dirbtuvės, dovanėlių mugė. Gaminame vainikus iš šieno, eglutės žaislus ir kabokšlius iš švendrų pūkų, pačių įvairiausių žiedų ir kitų gamtos gėrybių. Lapkričio gruodžio  mėn. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Laiką ir vietą reikia suderinti iš anksto. Kaina 15 €/asm. (įeina visos priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Laukinių ir retų augalų naudojimas maisto gamyboje. Dviejų dienų edukacinė programa iki 15 asm. grupėms.
Programos metu supažindinama su  gyvais valgomais augalais bei kaip juos  ruošti, vartoti. Pumpurai, lapai, žiedai, šaknys.  Dalinamasi jų paruošimo, džiovinimo patirtimi. Išmokstama pažinti nuodingus bei higienos normose įvardintus nenaudotinus augalus. Perteikiamos istorinės augalų vartojimo žinios. Aptariami sezoniškumo ypatumai.
Programa derinama prie grupės poreikių.
Gegužės-rugsėjo mėn. 280 €,   jei grupėje iki 10 žmonių, kiekvienas papildomas dalyvis – 28 €.
Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Žinios už talką Kartu  darbuojamės ir šnekučiuojamės pačiomis įvairiausiomis jus dominančiomis temomis.  Yra galimybė nakvoti ar net vasaroti. Nuolat Laikas, darbai ir žinių temos suderinamos iš anksto. Talkinti galima sodyboje Vilniaus raj. arba sklype Trakų raj.
Šventė žolynų ritmu  Gimtadieniai ir kitos šventės su pasirinkta ar jums pritaikyta  „Žolynų namų“ edukacine programa. Nuolat 16€/asm. su degustacijomis. Programos derinimas:  rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.

 

Rašykite rasa@zolynunamai.lt arba skambinkite tel. 8 652 84 648.