Apie širšių medžioklę…Tailande

Sunku pasakyti, kiek plačiai šioje šalyje  paplitęs toks širšių medžioklės būdas :),  tačiau tam sukonstruotas  įtaisas  iš trijų plastikinių butelių įspūdingas ir tikrai veiksmingas.
sirsiu-gaudykle-is-plastikiniu-buteliu-wasps- catcher- made-of plastic-bottles-0

Vieną rytą, susirinkę  į viešbučio restoraną pusryčių,  šalia įvairių džemų indelių, apie kuriuos paprastai sukiodavosi  būrelis širšių, išvydome  iš trijų butelių sumontuotą konstrukciją. Širšės neatsispirdavo viduje įdėto masalo vilionėms ir įskrisdavo pro horizontalaus butelio apatinėje dalyje išpjautą angelę. O tada, pasiblaškę konstrukcijos viduje,  pliumpteldavo į šoninių butelių  vandens baseinus. Antrąją dieną  iš viso  nemažo apie vaisius ir džemus besisukiojusio širšių būrio nebeliko beveik nieko. Sunku pasakyti, ar  tuo metu viešbutį buvo užplūdęs neįprastai didelis širšių būrys ir personalas todėl nusprendė pastatyti šią valgančiuosius stebinusią gaudyklę (kuri jas sugaudė per vieną dieną), ar tai pastovi bėda, tiek , kad  likę gyvi širšių lizdų gyventojai gavo  nurodymą nebesmaližiauti viešbučio džemais ir laikinai nusprendė vengti šios vietos.

sirsiu-gaudykle-is-plastikiniu-buteliu-wasps- catcher- made-of plastic-bottles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiūrint į šį įtaisą nejučiomis prisimenu mūsų turgavietes rugpjūtį-rugsėjį, kuomet  suaktyvėja širšės ir dažna pardavėja  ne tiek prekiauja, kiek vaiko jas nuo vaisių. Gal turgus išgelbėtų keletas plastikinių butelių? Jei toks širšių gaudymo būdas priimtinas 4 žvaigždučių viešbučiui, tai gal tiktų ir Kalvarijų ar kitam turgui ?