Renginiai, edukacijos

Vedame  edukacinius užsiėmimus  apie praktinį augalų naudojimą sodyboje, biuruose, mokyklose, darželiuose, vasaros stovyklose, gamtoje ar kitoje jūsų pasirinktoje erdvėje. Temas ruošiame, pritaikome  renginiui ir jo dalyviams.

Sodyboje vykstančiuose renginių kaina priklauso nuo dalyvių skaičiaus, laiko ir yra nuo 9 eur/asm. (pvz. iki 4 val. edukacija  jei grupėje 10 ir daugiau asmenų) iki 90-110 eur už  3-5 val.  individualią edukaciją pasirinkta tema. 
Registracija   ir derinimas tel. +370 65284648 arba el. p.  rasa@zolynunamai.lt,  nurodant renginio pavadinimą, dalyvių skaičių, norimą datą ir tel.

RENGINIŲ TEMOS Detaliau Data Galima vieta, kita informacija.
Margučių dažymas gamtos dažais Juodi, mėlyni, žali, raudoni, „ėsdinti“ ir „šiltinti“. Velykinių papuošalų gamybos  dirbtuvės. Keliaujanti dovanų mugė. Bet kada užsakius 1.Keliaujantis renginys, galima užsakyti į įmonę, mokyklą, darželį.
Priklausimai nuo grupių ir dalyvių skaičiaus kaina 7-19 €/asm. ir derinama individualiai.2. 2024 m. kovo 24 d. atviras renginys VU Kairėnų botanikos sode. Kaina asm. 16-19 eur. Daugiau: https://www.facebook.com/events/943754077096512/
Valgomi paveikslai (kūrybinės dirbtuvės) Susipažinsime ir aptarsime  valgomų gėlių žiedus  ir žiedų-žolelių miltus: kaip juos džiovinti, pasigaminti ir kaip paprastai panaudoti įvairiai puošybai.
Puošybai skirtas gėrybes gyvai apžiūrėsime ir panaudosime puošdami valgomus paveikslus.
Bet kada užsakius Keliaujantis renginys, galima užsakyti į įmonę, mokyklą, darželį.
Priklausimai nuo grupių ir dalyvių skaičiaus kaina 7-11 €/asm. ir derinama individualiai.
Eko dekoracijų kūrybinės dirbtuvės Dekoracijų,dovanų puošmenų gamyba iš švendrų pūkų ir įvairių džiovintų gėlių bei žolynų. Galime gaminti: šv. Valentino širdeles, velykinius papuošalus (kiaušinių formos paveikslėlius,  velykinio medelio ar stalo papuošimus), eglutės ar interjero  puošybos priemones (girliandas, kabokšlius), paveikslėlius, atvirutes,  pakvietimus. Bet kada užsakius Keliaujantis renginys, galima užsakyti į įmonę, mokyklą, darželį.
Priklausimai nuo grupių ir dalyvių skaičiaus kaina 7-11 €/asm. ir derinama individualiai.
Naudingų šaknų pažinimas ir degustacija Šaknų pažinimas, kasimas, ruošimas, auginimas, vartojimas. Balandžio  mėn.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
Daržininkystė  „žaliems“ Užsiėmimas skirtas tiems, kas labai nori,  bet visiškai neišmano kaip ruošti žemę, pasirinkti sėklas, sėti ir atskirti daržovės daigą nuo piktžolės. Supažindinimas su natūralios žemdirbystės pagrindais.  Balandžio mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
 Maistas iš gamtos: nei sėti nei akėti. Pavasaris. Nustebsite kiek peržiemojusių augalų laukia jūsų lėkštės tiek darže tiek pievose, tiek miškuose. Pažinsime, rinksime, degustuosime, gaminsime. Gegužės mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
Viešnagė Žolynų namuose Priimame norinčius aplankyti praktiškai naudojamų augalų kolekciją, susipažinti su vaistiniais, aromatiniais, prieskoniniais augalais Šiltuoju metų laiku Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).

 

Žoliavimo diena Pažintis su pievų naudingais augalais ir jų savybėmis. Augalų džiovinimas ir laikymo pamokymai. Birželio mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas) arba atvykstamasis renginys.
 

Valgomos gėlės. Žolinių puoštės.

 Po šio užsiėmimo būsite ne tik sotūs vaizdais ir skoniais bet ir pasiruošę visiems Kalėdinių ir kitų dovanų ruošimo iššūkiams.

Degustuosime gėles ir  aptarsime Žolinių šventei skirtų žolynų prasmes, galėsite susirinkti šventinimui skirtą puokštę.

 Rugpjūčio mėn.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
Atsargų ruošimo atradimai: nuo maisto iki švenčių Atskleisime visas per 6 atradimų metus įgytas žinias ir palaptis kaip neįprastai-paprastai pasiruošti pačių įvairiausių gamtos ir gamtinio daržo atsargų ir gėrybių. Rugpjūčio  mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
Degustacijos  diena  Pakviesime į įvairiausių gėrybių degustacijos dieną. Pažindinsimės, žaisime,  gaminsime, skanausime.  Rugsėjo mėn.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
 Džiovinti augalai floristikai  Floristinės kolekcijos pristatymas. Džiovinti laukiniai augalai floristikai. Šiltuoju metų laiku Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas)
„Paskutiniai pietūs‟ Kuo pasimaitinti darže ir gamtoje  kai jau,  atrodo,  viskas suvalgyta ar nušalnoję.  Nustebsime kartu radę daugybę valgomų gėrybių(laukinių  ir kultūrinių šaknų ir lapelių), kurias pasiruošime prie jaukios viryklės. O sušalusius  šildysime  „ant zeliko‟. Spalio  mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).
 Kalėdinių  papuošalų gamybos  dirbtuvės, dovanėlių mugė. Gaminame vainikus iš šieno, eglutės žaislus ir kabokšlius iš švendrų pūkų, pačių įvairiausių žiedų ir kitų gamtos gėrybių. Lapkričio gruodžio  mėn. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Galimas nuotoliniu būdu vedamas  renginys, prieš tai visas priemones atvežus į renginio vietą.
Kaina 19 €/asm. (įeina visos sutartos  priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Laukinių ir retų augalų naudojimas maisto gamyboje. Dviejų dienų edukacinė programa iki 15 asm. grupėms.
Programos metu supažindinama su  gyvais valgomais augalais bei kaip juos  ruošti, vartoti. Pumpurai, lapai, žiedai, šaknys.  Dalinamasi jų paruošimo, džiovinimo patirtimi. Išmokstama pažinti nuodingus bei higienos normose įvardintus nenaudotinus augalus. Perteikiamos istorinės augalų vartojimo žinios. Aptariami sezoniškumo ypatumai.
Programa derinama prie grupės poreikių.
Gegužės-rugsėjo mėn. 450€,   jei grupėje iki 10 žmonių, kiekvienas papildomas dalyvis – 40 €.
Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Žinios už talką, talkavojimas bendraujant pasiilgus gamtos ar fizinio darbo. Kartu  darbuojamės ir šnekučiuojamės pačiomis įvairiausiomis jus dominančiomis temomis. Nuolat Laikas, darbai ir žinių temos suderinamos iš anksto. Talkinti galima sodyboje Vilniaus raj. arba sklype Trakų raj.
Žolynai jūsų šventėje  Puošiame jūsų šventes žolynais, mokome pinti vainikus, atvykstame su arbatų degustacijomis, aprūpiname žolynais jūsų renginius, kt. Nuolat .Programos  ir kainos derinimas:  rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.

 

Rašykite rasa@zolynunamai.lt arba skambinkite tel. 8 652 84 648.