Edukacija, renginiai, muziejus

Vedame  edukacinius užsiėmimus  apie praktinį augalų naudojimą sodyboje, biuruose, mokyklose, darželiuose, vasaros stovyklose, gamtoje ar kitoje jūsų pasirinktoje erdvėje. Temas  ruošiame, pritaikome  renginiui ir jo dalyviams.

Tradicinių renginių kalendorius. Ar renginiai  2021 m.vyks, priklausys nuo karantino sąlygų.
Registracija  el. p.  rasa@zolynunamai.lt,  nurodant renginio pavadinimą, dalyvių vardus ir tel.
arba  per e-parduotuvę,  įdedant į  bendrą užsakymų krepšelį.

RENGINIO TEMA Detaliau Data Vieta, kaina,  registracija
Margučių dažymas gamtos dažais
Juodi, mėlyni, žali, raudoni, „ėsdinti“ ir „šiltinti“. Velykinių papuošalų gamybos  dirbtuvės. Keliaujanti dovanų mugė
Kovas-balandis Žolynų namų sodyba, kitos vietos
Kasmetinis, priešvelykinis šeštadienis   Su pirtimi „Vabalynės“ turizmo sodyboje (Šalčininkų raj.). 12€/asm. + pirties malkų mokestis. Registracija ir papildoma info tel. 8 687 91 499 (Ramunė).
Naudingų šaknų pažinimas ir degustacija Šaknų pažinimas, kasimas, ruošimas, auginimas, vartojimas. Balandis, kasmetinis
Daržininkystė  „žaliems“ Užsiėmimas skirtas tiems, kas labai nori,  bet visiškai neišmano kaip ruošti žemę, pasirinkti sėklas, sėti ir atskirti daržovės daigą nuo piktžolės. Supažindinimas su gamtinės žemdirbystės pagrindais.  Balandis, kasmetinis Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm, šeimai – 20€. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt. Pietūs suneštiniai.
 Maistas iš gamtos: nei sėti nei akėti. Pavasaris. Nustebsite kiek peržiemojusių augalų laukia jūsų lėkštės tiek darže tiek pievose, tiek miškuose. Pažinsime, rinksime, degustuosime, gaminsime. Gegužė, kasmetinis Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€ vienam asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atviros dienos Priimame norinčius aplankyti praktiškai naudojamų augalų kolekciją,  pasimokyti praktinio augalų naudojimo ir nusipirkti gėrybių tiesiai iš lysvių. Laikas- kada suplanuos organizatoriai Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).  Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.

Edukacija nemokama.

Žoliavimo diena Pažintis su pievų naudingais augalais ir jų savybėmis. Augalų džiovinimas ir laikymo pamokymai. Birželio  mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Gėlės maistui ir puošybai  Po šio užsiėmimo būsite ne tik sotūs vaizdais ir skoniais bet ir pasiruošę visiems Kalėdinių ir kitų dovanų ruošimo iššūkiams.
Dviejų dalių užsiėmimas, galima dalyvauti vienoje dalyje.
Liepos  mėn.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 18€/asm. abi dalys, viena dalis – 12€.
Antram šeimos nariui – pusė kainos.
Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atsargų ruošimo atradimai: nuo maisto iki švenčių Atskleisime visas per 6 atradimų metus įgytas žinias ir palaptis kaip neįprastai-paprastai pasiruošti pačių įvairiausių gamtos ir gamtinio daržo atsargų ir gėrybių. Rugpjūčio  mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Degustacijos  ir naujienų diena  Pakviesime į įvairiausių gėrybių degustacijos dieną. Pažindinsimės, žaisime,  gaminsime, skanausime.  Rugsėjo  mėn.  Nemokamai, jei 2021 m. pirkote ar pirksite bent už 40€.  Kitiems – 12€.  Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Floristikos diena  Floristinės kolekcijos pristatymas. Džiovinti laukiniai augalai floristikai. Spalio mėn.

Įsigyjantiems priemonių bent už 12 eur- nemokamai, kitiems – 12 eur.

„Paskutiniai pietūs‟ Kuo pasimaitinti darže ir gamtoje  kai jau,  atrodo,  viskas suvalgyta ar nušalnoję.  Nustebsime kartu radę daugybę valgomų gėrybių(laukinių  ir kultūrinių šaknų ir lapelių), kurias pasiruošime prie jaukios viryklės. O sušalusius  šildysime  „ant zeliko‟. Spalio spalio mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 12€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Kalėdinių  papuošalų gamybos  dirbtuvės, dovanėlių mugė. Gaminame vainikus iš šieno, eglutės žaislus ir kabokšlius iš švendrų pūkų, pačių įvairiausių žiedų ir kitų gamtos gėrybių. Lapkričio gruodžio  mėn. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Galimas nuotoliniu būdu vedamas  renginys, prieš tai visas priemones atvežus į renginio vietą.
Kaina10- 15 €/asm. (įeina visos sutartos  priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Laukinių ir retų augalų naudojimas maisto gamyboje. Dviejų dienų edukacinė programa iki 15 asm. grupėms.
Programos metu supažindinama su  gyvais valgomais augalais bei kaip juos  ruošti, vartoti. Pumpurai, lapai, žiedai, šaknys.  Dalinamasi jų paruošimo, džiovinimo patirtimi. Išmokstama pažinti nuodingus bei higienos normose įvardintus nenaudotinus augalus. Perteikiamos istorinės augalų vartojimo žinios. Aptariami sezoniškumo ypatumai.
Programa derinama prie grupės poreikių.
Gegužės-rugsėjo mėn. 280 €,   jei grupėje iki 10 žmonių, kiekvienas papildomas dalyvis – 28 €.
Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Žinios už talką, talkavojimas bendraujant pasiilgus gamtos ar fizinio darbo. Kartu  darbuojamės ir šnekučiuojamės pačiomis įvairiausiomis jus dominančiomis temomis.  Yra galimybė nakvoti ar net vasaroti. Nuolat Laikas, darbai ir žinių temos suderinamos iš anksto. Talkinti galima sodyboje Vilniaus raj. arba sklype Trakų raj.
Šventė žolynų ritmu  Gimtadieniai ir kitos šventės su pasirinkta ar jums pritaikyta  „Žolynų namų“ edukacine programa. Nuolat 16€/asm. su degustacijomis. Programos derinimas:  rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.

 

Rašykite rasa@zolynunamai.lt arba skambinkite tel. 8 652 84 648.