Edukacija, renginiai, muziejus

Vedame  edukacinius užsiėmimus  apie praktinį augalų naudojimą sodyboje, biuruose, mokyklose, darželiuose, vasaros stovyklose, gamtoje ar kitoje jūsų pasirinktoje erdvėje. Temas  ruošiame, pritaikome  renginiui ir jo dalyviams.

Tradicinių renginių kalendorius.
Registracija  el. p.  rasa@zolynunamai.lt,  nurodant renginio pavadinimą, dalyvių vardus ir tel.
arba  per e-parduotuvę,  įdedant į  bendrą užsakymų krepšelį.

RENGINIO TEMA Detaliau Data Vieta, kaina,  registracija
Margučių dažymas gamtos dažais
Juodi, mėlyni, žali, raudoni, „ėsdinti“ ir „šiltinti“. Velykinių papuošalų gamybos  dirbtuvės. Keliaujanti dovanų mugė Kovas-balandis  Keliaujantis renginys, galima užsakyti į įmonę, mokyklą, darželį.
Priklausimai nuo grupių ir dalyvių skaičiaus kaina 9-19 €/asm. ir derinama individualiai.
Naudingų šaknų pažinimas ir degustacija Šaknų pažinimas, kasimas, ruošimas, auginimas, vartojimas. Balandžio 3 d.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). 15-19€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Daržininkystė  „žaliems“ Užsiėmimas skirtas tiems, kas labai nori,  bet visiškai neišmano kaip ruošti žemę, pasirinkti sėklas, sėti ir atskirti daržovės daigą nuo piktžolės. Supažindinimas su natūralios žemdirbystės pagrindais.  Balandžio mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).  Laikas  ir kaina derinamas individualiai.
 Maistas iš gamtos: nei sėti nei akėti. Pavasaris. Nustebsite kiek peržiemojusių augalų laukia jūsų lėkštės tiek darže tiek pievose, tiek miškuose. Pažinsime, rinksime, degustuosime, gaminsime. Gegužės mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). Kaina 15-19€/asm.
Atviros dienos Priimame norinčius aplankyti praktiškai naudojamų augalų kolekciją,  pasimokyti praktinio augalų naudojimo ir nusipirkti gėrybių tiesiai iš lysvių. Rugsėjo mėn., data priklauso nuo „Atviros denos kaime“ suplnuotos renginio datos Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).

Edukacija nemokama.

Žoliavimo diena Pažintis su pievų naudingais augalais ir jų savybėmis. Augalų džiovinimas ir laikymo pamokymai. Birželio mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). Kaina 15-19€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
 Viešnagė naudingų gėlių darželyje. Žolinių puoštės rišimas.  Po šio užsiėmimo būsite ne tik sotūs vaizdais ir skoniais bet ir pasiruošę visiems Kalėdinių ir kitų dovanų ruošimo iššūkiams.
Taip pat  aptarsime Žolinių šventei skirtų žolynų prasmes, galėsite susirinkti šventinimui skirtą puokštę.
 Rugpjūčio 14 d.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). Kaina 15-19€/asm.
Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Atsargų ruošimo atradimai: nuo maisto iki švenčių Atskleisime visas per 6 atradimų metus įgytas žinias ir palaptis kaip neįprastai-paprastai pasiruošti pačių įvairiausių gamtos ir gamtinio daržo atsargų ir gėrybių. Rugpjūčio  mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). Kaina 15-19€/asm. Registracija el. p. rasa@zolynunamai.lt.
Degustacijos  ir naujienų diena  Pakviesime į įvairiausių gėrybių degustacijos dieną. Pažindinsimės, žaisime,  gaminsime, skanausime.  Rugsėjo mėn.  Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas). Kaina 15-19€/asm.
 Floristikos diena  Floristinės kolekcijos pristatymas. Džiovinti laukiniai augalai floristikai. Spalio 16 d

Įsigyjantiems priemonių bent už 16 eur- nemokamai, kitiems – 16 eur.

„Paskutiniai pietūs‟ Kuo pasimaitinti darže ir gamtoje  kai jau,  atrodo,  viskas suvalgyta ar nušalnoję.  Nustebsime kartu radę daugybę valgomų gėrybių(laukinių  ir kultūrinių šaknų ir lapelių), kurias pasiruošime prie jaukios viryklės. O sušalusius  šildysime  „ant zeliko‟. Spalio  mėn. Žolynų namų sodyboje (Vilniaus raj. Barūnėlių kaimas).  Kaina 15-19€/asm.
 Kalėdinių  papuošalų gamybos  dirbtuvės, dovanėlių mugė. Gaminame vainikus iš šieno, eglutės žaislus ir kabokšlius iš švendrų pūkų, pačių įvairiausių žiedų ir kitų gamtos gėrybių. Lapkričio gruodžio  mėn. Vilniuje atvykstame į biurus ir įmones. Galimas nuotoliniu būdu vedamas  renginys, prieš tai visas priemones atvežus į renginio vietą.
Kaina 19 €/asm. (įeina visos sutartos  priemonės). Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Laukinių ir retų augalų naudojimas maisto gamyboje. Dviejų dienų edukacinė programa iki 15 asm. grupėms.
Programos metu supažindinama su  gyvais valgomais augalais bei kaip juos  ruošti, vartoti. Pumpurai, lapai, žiedai, šaknys.  Dalinamasi jų paruošimo, džiovinimo patirtimi. Išmokstama pažinti nuodingus bei higienos normose įvardintus nenaudotinus augalus. Perteikiamos istorinės augalų vartojimo žinios. Aptariami sezoniškumo ypatumai.
Programa derinama prie grupės poreikių.
Gegužės-rugsėjo mėn. 450€,   jei grupėje iki 10 žmonių, kiekvienas papildomas dalyvis – 40 €.
Derinimui: rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.
Žinios už talką, talkavojimas bendraujant pasiilgus gamtos ar fizinio darbo. Kartu  darbuojamės ir šnekučiuojamės pačiomis įvairiausiomis jus dominančiomis temomis.  Yra galimybė nakvoti ar net vasaroti. Nuolat Laikas, darbai ir žinių temos suderinamos iš anksto. Talkinti galima sodyboje Vilniaus raj. arba sklype Trakų raj.
Šventė žolynų ritmu  Gimtadieniai ir kitos šventės su pasirinkta ar jums pritaikyta  „Žolynų namų“ edukacine programa. Nuolat .Programos  ir kainos derinimas:  rasa@zolynunamai.lt, tel. 8 652 84 648.

 

Rašykite rasa@zolynunamai.lt arba skambinkite tel. 8 652 84 648.