Vazonas iš padangos kiek kitaip…ir apie atsikratymą padangomis bei jų perdirbimą

Šį vazoną pastebėjome prie  vienos automobilių taisykos. Sakyčiau, tikrai išradingas padangos panaudojimas, o mūsų Geliu vazonas is padangosautomobilių meistrai, pasirodo, moka ne tik su  įrankiais suktis….
Kaip man pakomentavo vyrai, tokį „vazoną“ pasidaryti  nėra sunku: reikia paimti padangą  ir  jos šoninę dalį supjaustyti zigzagu…ir  išversta padanga savaime tampa…vazonu su koteliu. 

Beje, toks  vazonas nėra kenksmingas augalui. Padangos nėra priskiriamos prie pavojingų atliekų – didžiąją jų dalį sudaro metalo karkasas, tekstilinis audinys ir guma, kuri  gaminama, beje, ir  iš gamtinio kaučiuko. Tačiau išmestos  bet kur jos nepuošia aplinkos, o gamtoje  suirti joms reikia nepaprastai daug laiko. Padangų negalima šalinti sąvartynuose, jas reikia atiduoti perdirbti.

Daugiau informacijos kaip Lietuvoje reikėtų elgtis su padangomis galima rasti  Aplinkos ministerijos puslapyje  http://www.am.lt/VI/index.php#a/13787 . Taip pat galime didžiuotis, kad Lietuvoje turime  perdirbimo įmonę, kuri  iš padangų geba pagaminti labai gražius  gaminius – gumines plyteles, iš kurių klojami takai,  lauko aikštelių,  arenų, sporto salių, stadionų dangos: http://www.metaloidas.lt/gumines-plyteles/ .

Lietuvoje kiek įdomesnių  savadarbių gaminių iš padangų, išskyrus „klombas“ , sūpynes ar padangomis prispaustas siloso duobes,  neteko pastebėti, o štai interneto platybėse teko aptikti įvairiausių  išradimų: ir uždengtų stogų, ir  didžiulių vaikų žaidimų aikštelių, ir  suręstų namų…