Žvakidė karaliui

zvakide-is-plastikinio-butelio-ir -pandano-lapu-pandan-leef

 

Taip, ši žvakidė buvo skirta Tailando karaliui Ramai IX, kai visa šalis 2013 m. gruodžio 5 dieną tradiciškai šventė savo valdovo gimtadienį. Viešbutis, kuriame tuo metu gyvenome su grupe  turistų iš Lietuvos, ta proga rengė iškilmingą vakarienę  su gausybe jūros gėrybių ir kitokių patiekalų bei Tailando šokėjų ir ugnies žonglierių pasirodymais.

Pačioje vakaro pradžioje  viešbučio personalas  sustojo prieš televizorių, kuris transliavo karaliaus sveikinimo ceremoniją, o visiems svečiams  buvo išdalintos iš plastikinių butelių  pagamintos ir pandano lapų gėlėmis papuoštos  žvakidės bei tekstai su himnu ar karalių šlovinančiomis eilėmis. geles -is-pandano-flower-from-pandan-leafTiesa,  teksto nesupratome, sunku buvo perskaityti net jau į anglų kalbą transformuotus žodžius, tačiau matant kaip susikaupę ir su kokia pagarba himną  gieda viešbučio personalas,  galėjai neabejoti – karalius šioje šalyje yra pats svarbiausias, labiausiai gerbiamas bei mylimas žmogus.
Na, o iš  paprasto plastikinio butelio pagaminta tikrai skoninga žvakidė, manau, įprasmino tiek Tailando karaliaus kuklumą, tiek Peace laguna  resort & spa viešbučio požiūrį į aplinką.

Pati žvakė buvo įstatyta į iš pandano lapų supintą gėlę. Pandano augalai auga čia pat, jais apsodinti viso viešbutį  juosiančio tvenkinio kraštai.

pandanais-apsodintas-peace-laguna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beje, šios iš pandano (Pandanus amaryllifolius) sumeistrautos gėlės  ir jų puokštės nuolat puošė ir visus viešbučio staliukus. Viešbutis net keletą kartų per savaitę svečiams organizavo  nemokamas pamokas kaip pasigaminti šias ilgai nevystančias puošmenas.
geliu-is-pandano-pynimo-pamoka-

Lietuvoje  Pandanus amaryllifolius  sunkiai užsiaugtume  – tai tropikų gyventojai,
tačiau žvakidės vidui  ir kotui puikiausiai tiks ir mūsų kraštų  augalų lapai bei žiedai.