Muilas-šveityklė (skrabukas) su pušų spygliais ir skleisteniu

Ar perkate kokius nors  kosmetinius odos šveitiklius?
Tikriausiai visi, kurių oda nėra šilko švelnumo, o ypač jei ji primena „žąsies odą“, pasakys: taip.  
Deja, odos šveitikliai, kurių dalelės  nenatūralios, yra  uždelsta ekologinė bomba – taip juos  knygoje  „Pasaulis be mūsų“ apibūdina jos autorius Alan Weisman. Pasak jo, bet kokio  neperdirbto plastiko kelias ar anksčiau ar vėliau yra vandenynai, kur jis, talžomas srovių, veikiams saulės, pavirsta mikroskopinėmis dalelėmis, o šios – kaip mikromaistas patenka į pačios biologinės grandinės pradžią – mikroskopinių gyvūnų virškinimo sistemą ir  ją užkemša, t.y. juos masiškai žudo.  O šveičiamosios  dalelės – tai jau paruošti maži plastiko kąsneliai jūros gyvūnams. Tad jeigu tenka pirkti kokį nors šveitiklį, reikia atidžiai skaityti sudėtį ir dėti atgal į lentyną jei ten parašyta:  „mikro polietileno dalelės“, „polietileno mikrosferos“, „polietileno rutuliukai“, „polietilenas“ ar pan.
Jei  į tokius šveitiklius  sudėtos maltos jojobos sėklos, graikiškų riešutų kiautai, vynuogių sėklos, abrikosų kauliukai, smulkintos avižos, cinamono žievelė, moliūgų sėklos, jūros druska, burnočio ar panašios  labai smulkios sėklos – nei jums, nei  jūros gyvūnams  tiktai nebus pavojingi.
Spygliu-skleistenio-muilas-2Namuose taip pat  galima pasigaminti muilus, praturtintus natūraliomis šveičiamosiomis dalelėmis. Ko gero lengviausiai prieinamas tokių muilų užpildas – kavos tirščiai. Tokių muilų pagrindas gali būti įvairus, tam galima panaudoti  ir parduotuvėse įsigyjamus jau pagamintus muilus, pvz. skirtus vaikams juos suminkštinus. Jei neturite specialių formelių muilui išpilstyti, vietoje jų galima panaudoti vairių formų nedidelius plastikinius indelius. Tinka tie indeliai, kurių sienelės plonos ir  jie šiek tiek platėja į viršų – iš tokių formelių muilus išimsite labai lengvai.
Nuotraukoje pavaizduotam muilui gaminti panaudojome skaidrią muilo bazę. Ši bazė  lengvai išsilydo iki skysčio ir gali „sugerti“ daug užpildo. Tad gauname švelniai putojantį šveičiamąjį muilą. Nuotraukoje parodytas muilas gaminamas iš smulkintų pušų spyglių ir skleistenio – augalo, kurio  lapeliai, žiedynai turi saponinų (natūraliai putojančios medžiagos). Šio augalo  žiedynai yra smulkūs ir primena mažus šiurkščius rutuliukus, o to mums kaip tik  to šveičiamąjame muile ir reikia. Juk taip?  Taip pat į jį pilame kokoso aliejaus.
Muilas žinoma, kvepia mišku, o įsitrinant  juo oda  ne tik  šveičiama – ji lengvai parausta, taigi  gerėja kraujo cirkuliacija, o kartu ir odos mityba.