Naminis sviesto-alavijo kremas

Manau, kad  beveik  kiekvienuose namuose rasime  alaviją (alijošių) – vieną nereikliausių ir kartu reikalingiausių augalų.
Kaip  namuose pasigaminti lydyto sviesto  ir kokia jo kosmetinė nauda, galima paskaityti čia: https://www.zolynunamai.lt/kaip-pasigaminti-lydyto-sviesto/ .
naminis-kremas-su-alijosiumiO  turint abiejų ingredientų  – iki  atšiauriais mėnesiais labai praverčiančio sviesto-alavijo kremo  belikęs vienas, maždaug 15 minučių trukmės,  žingsnis.
Nuskiname keletą alavijo lapų (rekomenduojama  skinti kuo senesnius, maždaug dviejų-trijų metų lapus) ir keletą dienų  palaikome šaldytuve (ši procedūra atliekama tikint literatūra, kurioje rašoma, kad taip  visos regeneruojančiomis savybėmis pasižyminčios alavijo medžiagos tampa ypač vertingomis, aktyviomis). Perpjovę lapą,  šaukšteliu išskutame jo minkštąją dalį ir sumaišome su atvėsusiu, bet dar nespėjusiu sukietėti sviestu (1 dalis alijošiaus  masės ir  maždaug 2-3 dalys sviesto), įlašiname  keletą lašų turimo/mėgstamo eterinio aliejaus bei šiek tiek degtinės (nebūtina, tačiau  toks kremas kambario temperatūroje laikosi ilgiau).  Jei sviestas gamintas anksčiau ir jau spėjo sukietėti, palaikome jį vandens vonelėje. Masę išsukame pasitelkę smulkintuvą (blenderį). Gauname purų gelsvos spalvos kremą, kuris tikrai gerai veikia  suskirdusią rankų, kulnų, veido odą. Juo taip pat galima pasinaudoti ir po vonios atstatant odos riebalinį sluoksnį. Jei kremo nesuvartosite per maždaug savaitę, „perviršį“ laikykite šaldytuve, o jei pamiršite kad jo ten turite sutepsite ant sumuštinių, tai tikrai  nieko nenutiks, greičiau bus tik į naudą :).